História školy

V roku 2008 ubehlo 10 rokov od znovuotvorenia ZŠ v Šuriankach.
" Stará škola" vznikla v roku 1787 a prechodiac rôznymi premenami sa v nej učilo až do roku 1985, kedy bola pre malý počet žiakov zrušená a žiaci boli integrovaní do ZŠ v Horných Obdokovciach, vzdialených 9 km od obce.
                 2.septembra 1988 bola ZŠ znovu zriadená pre žiakov 1.- 4. ročníka, ktorí sa vzdelávajú v dvoch triedach.Škola sídli v Kultúrnom dome v Šuriankach.V súčastnosti sú v prevádzke 2 triedy, v ktorých sa vyučujú : v 1.triede -1.a 4. ročník a v 2.triede - 2.a 3. ročník. Kultúrny dom slúži ako telocvičňa.Pred budovou školy je  trávnaté ihrisko, ktoré slúži na futbal, volejbal , basketbal a iné športové hry.Na relaxáciu deti využívajú obecný park a obecné ihrisko.Škola úzko spolupracuje s OÚ, MŠ s ktorými usporiadúva rôzne kultúrne a športové akcie.

Šurianky 55
  • 037/789 6000